27 березня 2018, 12:25

Жінка в юрбізнесі: фактори кар’єрного просування

Якщо чесно, я рідко зустрічаю успішних жінок у бізнесі. Гарних фахівців, професіоналів – так, безперечно. Я навіть сказала б, що таких більше, ніж чоловіків. Зайдіть до будь-якого офісу – керують чоловіки, але майже весь виконавчий персонал – жінки. Аналогічна ситуація в юридичному бізнесі. Чому так відбувається?

Організація та ведення бізнесу – це дуже складний процес, який вимагає багато душевних сил та часу. Це залученість 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Навіть якщо не в офісі, навіть якщо не в робочий час. Лідер, керівник все одно продовжує працювати, обмірковувати стратегії, оцінювати ризики. Над ним висить відповідальність, яку не можна перекласти ні на кого (перед партнерами, клієнтами, співробітниками). Це важко навіть чоловікам, а для жінок стає питанням постійного жертвопринесення. На вівтар професії доводиться класти час, який віднімається у сім'ї та у себе.

Професія адвоката сама по собі накладає відбиток характеристик, якими повинен володіти хороший адвокат. Це можна порівняти з характеристиками бездоганного воїна. Тому найчастіше жінки відмовляються від кар'єри, роблячи вибір на користь сім'ї та дітей. Це прекрасно! Що стосується колег, які все-таки вирішили робити кар'єру в юридичному бізнесі, це також прекрасно! Ці сміливі жінки, на мою думку, досягають неймовірних висот та успішно конкурують у традиційно чоловічому юридичному бізнесі. Які «жіночі» риси їм допомагають?

1. Вміння слухати

У людини два вуха та один рот: значить, два рази слухай, один раз говори.
Прислів'я

З цього починається робота адвоката, на цьому будується вміння організувати бізнес. Це здатність, без якої адвокат не може правильно сприйняти повну картину, всі деталі, від яких залежить стратегія майбутньої роботи з клієнтом. Статистика стверджує, що 40% робочого часу сучасних адміністраторів присвячені слуханню, тоді як на мову витрачається 35%, на читання – 16%, письмо – 9% службового часу. Однак дійсно вміють слухати лише 25% менеджерів. Я впевнена, що більшість з цих 25% є жінками.

2. Вміння бачити всі дрібниці

Досконалість складається з дрібниць. Дрібниці створюють досконалість, а досконалість – не дрібниця.
Мікеланджело Буонарроті

Найчастіше головне криється в дрібницях. Чоловікам властиво мислити глобально, жінки можуть зосередитися на аналізі дрібних множинних деталей, з яких вони потім плетуть свою павутину.

3. Терпіння

Здатний терпіти – спроможний досягати всього, чого він хоче.
Бенджамін Франклін

Безперечно, жінки – терплячі, їх такими створила природа. Інакше не було б кому годинами розводити вогонь і заспокоювати дітей. Я вважаю, що терпіння є однією з основних рис, необхідних для побудови бізнесу.

4. Гнучкість

Гнучка дошка не ламається.
Арабське прислів'я

Ведення бізнесу змушує пристосовуватися до найскладніших обставин, знаходити компроміси, не тиснути, а навпаки, зробити кілька кроків у бік, пройти між краплями дощу.

5. Толерантність

Толерантність – це джерело миру, а відсутність толерантності – це джерело безладу та негараздів.
Пір Байл

Іноді поганий мир кращий, ніж хороша війна. Примирення часто краще, ніж виграні суперечки. Жінки – хороші медіатори, а медіація останнім часом все частіше номінується на роль альтернативного інструменту розгляду спорів і вирішення конфліктів.

6. Хитрість

Перемогти не беруся, перехитрити спробую.
Михайло Іларіонович Кутузов

Ніхто не сумнівається, що це традиційно жіноча риса. Якщо вона використовується як засіб для досягнення благих намірів, то з її допомогою можна домогтися набагато більшого, ніж з допомогою хороброї прямолінійності.

7. Доброта

На добре вітання добра і відповідь.
Прислів'я

Це дар, яким жінки наділені частіше та щедріше. Він допомагає налагоджувати більш тісні відносини з колективом, партнерами та клієнтами. Це викликає прихильність людей, які потребують допомоги, а до юристів зазвичай за цим і приходять.

8. Вміння справлятися з монотонністю та одноманітністю

Все моє життя – суцільне зусилля уникнути сумної одноманітності буднів.
Артур Конан Дойл, «Спілка рудих»

Бізнес – це не тільки яскраві зустрічі з клієнтами, жаркі судові баталії або напружені переговори. Часто це банальна робоча «битовуха», яку так не люблять представники сильної статі.

9. Вміння робити одразу кілька справ

Повір, що ти можеш – і ти вже пройшов половину шляху.
Теодор Рузвельт

Без такої здатності вести бізнес взагалі нереально. Лише жінки можуть одночасно перевіряти уроки, готувати вечерю, писати проект документів, читати останні новини моди та обмірковувати план на завтрашній день.

10. Вміння любити

Єдиний спосіб робити великі справи – любити те, що ви робите.
Стів Джобс

Можна просто успішно працювати, а можна любити те, чим займаєшся. Лише в другому випадку є шанс зробити свою роботу бізнесом. Отже, я вважаю, що у жінок достатньо природних рис, з якими вони можуть успішно будувати бізнес і ставати серйозними конкурентами.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати