20 лютого 2015, 18:53

Закон про справедливий суд. Юридичну спільноту так і не почули

Опубліковано в №7(453)

Андрій Руденко
Андрій Руденко адвокат, координатор ініціативи "КОЛО - правозахист", член робочої групи з доопрацювання законопроекту "Про забезпечення права на справедливий суд"

Анонсоване доопрацювання законопроекту «Про забезпечення права на справедливий суд» робочою групою обмежилось одним засіданням. З парламентської трибуни було заявлено, що робоча група цілий місяць плідно працювала над цим проектом. Однак її було створено минулої середи, а вже в четвер провели перше і єдине засідання. Прикро, але змістовного обговорення і дискусії положень законопроекту так і не відбулось. Або громадянське суспільство недостатньо активно наполягало на публічному розгляді документа, або щось інше, але каток влади видався сильнішим. Для порівняння – Закон «Про про судоустрій і статус суддів» приймався майже 6 годин, обговорювалась кожна спірна поправка. Було понад 200 голосувань з поправок  у другому читанні».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


До того ж за відсутності повноцінного обговорення основні зауваження до проекту не були враховані.

Аналізуючи конкретні положення документа, я побачив, що питання переведення суддів до нижчого рівня, як санкція, залишилась в остаточній редакції.

Крім того, за законом посвідчення суддів, призначених вперше, буде підписувати Президент України, а обраних безстроково – спікер парламенту.

Присяга судді буде прийматись у присутності Президента, хоча можуть запрошувати голів Вищої ради юстиції та Верховного Суду України тощо.

Збереглася норма з переведення судді Президентом. Швидше,  це призведе до «міграції» до Києва суддів з Центральної України. Щодо позитивних змін, слід зазначити, що відтепер підвищуються шанси на проведення вільного з’їзду суддів України. Кожен суд загальної юрисдикції безпосередньо делегує на з’їзд своїх представників з розрахунку один делегат від двадцяти суддів. Місцеві загальні суди обирають своїх делегатів на спільних зборах судів відповідної області. 

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати