18 квітня 2019, 16:49

Вугілля за ліцензією

Іван Божко
Іван Божко «Ілляшев та Партнери, ЮФ» адвокат

У ЗМІ з’явилась інформація про те, що Росія заборонила експорт нафти та нафтопродуктів до України. Окрім цього, Росія заборонила ввозити на свою територію деякі українські товари, загальна вартість яких склала у 2018 році близько 250 мільйонів доларів.

Як йдеться в повідомленнях, відповідні заходи російський уряд вжив у відповідь на нещодавнє розширення Україною переліку заборонених російських товарів.

Крім цього, Росія обмежить постачання до України вугілля: його можна буде експортувати лише за наявності спеціального дозволу.

Ми звернулись із запитом до експерта прокоментувати позицію РФ.

Коментує:

Іван Божко, адвокат

Юридична фірма «Ілляшев и Партнери»

Внесені 18.04.2019 року зміни передбачають створення на додаток до переліку товарів, заборонених на ввезення в РФ із України (якщо країною-походження чи відправлення є України або що переміщуються через територію України) двох нових списків, а саме:

а) товари, заборонені на вивезення з РФ на територію України (включають в себе продукти перегонки кам’яновугільної смоли, сиру нафту і нафтопродукти, отримані з бітумінозних порід, етилен, пропілен, бутилен, бутадієн, вазелін, парафін, віск, нафтові кокс і бітум, бітумні суміші, етан, бутан, ізобутан, бензол, толуол, ксилоли тощо);

б) товари, вивезення яких з РФ здійснюється на підставі дозволів, що видаються Мінекономрозвитку РФ (кам’яне вугілля, лігніт та буре вугілля, кокс, прямогонний бензин, бензини товарні, дизельне паливо, пропани, бутани та інші зріджені гази).

Тобто, відтепер, центральний орган виконавчої влади РФ буде здійснювати видачу дозволів (ліцензій) на виконання поставок певних груп товарів. Наразі невідомо у якій саме формі такі дозволи будуть існувати. Наприклад, це можуть бути дозволи, що надаватимуться лише певним компаніям-постачальникам на постійній основі або тимчасові ліцензії для будь-яких зацікавлених осіб, дійсні лише на час виконання певних контрактів чи разових господарських операцій (поставок).

Окрім того, розширено було і перелік товарів, заборонених на ввезення в РФ із України. До вже існуючого списку було додано такі позиції як: папір і картон некрейдований, крафт-папір і крафт-картон, папір і картон багатошарові, гофровані, картонки, ящики, мішки, пакети та інша пакувальна тара з паперу і картону, ряд трикотажних виробів (костюми, плаття тощо), взуття та деталі до нього, проволока, трубна продукція, канати, сітка, кріплення, сталевий емальований посуд, закупорювальні кришки зі свинцю та алюмінію, пробки, та різного роду техніка певних категорій (трубоукладчики, бульдозери, навантажувальники, жатки тощо).

Таким чином, наразі ми маємо наявність обмежень як на поставку товарів до РФ, так і з РФ, а також можливість здійснення певних поставок в Україну лише за умови попереднього отримання дозволів спеціально уповноваженого органу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати