20 серпня 2014, 18:55

В нинішніх умовах ведення бізнесу перетворилось на біг з перешкодами, які, на жаль, не всім вдається подолати

Опубліковано в №13-14 (407-408)

Ольга Петрухіна
Ольга Петрухіна «UHY Prostor, група компаній» директор ТОВ «Простір юридичний та податковий консалтинг»

Згідно оцінки Всесвітнього банку, в 2013 р. Україна зайняла 112 місце в рейтингу Doing Business серед 189 країн світу. Хоча за останній рік ми і піднялися на декілька пунктів у цьому рейтингу, кожному з нас давно зрозуміло, що система регуляторної політики вже давно вимагає кардинальних змін та реформ. Адже в нинішніх умовах ведення бізнесу перетворилося на біг з перешкодами, які, на жаль, не всім вдається подолати. І зміни ці повинні відбуватися якомога швидше й мати жорсткий та цілеспрямований характер.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Те, що нова українська влада почала серйозно задумуватися над питанням реформування системи регуляторної політики, вселяє надію, що ми нарешті почнемо вибиратися з прірви корупції та бюрократії, з якою бізнес стикається на кожному кроці. Дуже важливо, що подібна реформа відбувається за прямої участі представників бізнесу та міжнародних експертів.

Очевидно, що для втілення розробленої концепції дерегуляції доведеться витратити немало часу та зусиль, щоб перебороти супротив існуючої системи, адже реформа передбачає доволі суттєві зміни: скорочення кількості ліцензій та інших дозвільних документів, зменшення числа держаних органів контролю, зменшення податків і спрощення їх адміністрування та багато інших важливих змін.

Проте, на жаль, не все так добре і в самій концепції дерегуляції, адже по своїй суті вона буде стосуватися не всіх галузей української економіки, а лише тих шести, які, на думку влади, є найбільш перспективними та інвестиційно привабливими. Але будемо сподіватися, що позитивний досвід втілення в життя даної концепції та майбутній позитивний ефект від цього дасть поштовх і для розробки та здійснення реформ у інших галузях економіки, особливо таких, як металургія та машинобудування. В будь-якому випадку, раджу усім представникам бізнесу долучатися до даної ініціативи уряду та брати активну участь в обговоренні запропонованої концепції дерегуляції і особливо – в контролі за її подальшим виконанням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати