05 квітня 2017, 11:24

Україна змінює нормативно-правове регулювання для ринків фармацевтики та медичних послуг

Мар’яна Саєнко
Мар’яна Саєнко «Asters, ЮФ» Юрист

17 березня 2017 року Кабінет Міністрів України (далі – "КМУ") прийняв Постанову № 152 "Про забезпечення доступності лікарських засобів" (далі – "Постанова"), якою затверджуються Порядок відшкодування вартості лікарських засобів та Порядок визначення розміру відшкодування вартості лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Постановою запроваджується правовий механізм повного або часткового відшкодування (реімбурсації) вартості лікарських засобів під час амбулаторного лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу та бронхіальну астму (далі – "Реімбурсація"). Реімбурсація проводиться на користь суб’єктів господарювання, які  (і) мають ліцензію на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, та (іі) аптечні заклади яких розташовані в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці (далі – "Суб’єкти фармації").

Відповідно до Постанови, Реімбурсація поширюється на зареєстровані в Україні готові лікарські засоби, що включені до (і) Переліку міжнародних непатентованих назв лікарських засобів (Постанова КМУ № 863 від 9 листопада 2016 року), а також до (іі) Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, що затверджується Міністерством охорони здоров’я України (далі – "Лікарські засоби").

Відпуск Лікарських засобів має здійснюватися на підставі рецептів, виписаних закладами охорони здоров'я, незалежно від форми власності, на рецептурних бланках форми № 1 за місцем надання медичної допомоги пацієнту (далі – "Рецепти"). Після відпуску Лікарських засобів кінцевим споживачам, Суб'єкти фармації зобов'язані зберігати такі  Рецепти протягом наступних трьох років з дати продажу.

Слід також зазначити, що напередодні КМУ ініціював ряд важливих для сфери охорони здоров'я законопроектів, серед яких, зокрема, законопроекти "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів", "Про додаткові державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів особам, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в антитерористичній операції та забезпечують її проведення", "Про внесення змін до статті 17 Закону України "Про лікарські засоби" (щодо термінів придатності лікарських засобів, закуплених із залученням спеціалізованих організацій)" та "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо видатків на первинну медичну допомогу".

Очікується, що імплементація цих законодавчих змін сприятиме реалізації широкомасштабної медичної реформи та створить необхідне підґрунтя для побудови сучасної системи охорони здоров'я України, що відповідатиме реальним потребам населення та операторів ринку.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати