04 квітня 2019, 11:04

Україна вдосконалює застосування режиму персональних санкцій

Олександр Онуфрієнко
Олександр Онуфрієнко «Asters, ЮФ» партнер
Микола Мельничук
Микола Мельничук «Asters, ЮФ» старший юрист

21 березня 2019 року набув чинності Указ Президента України №82/2019 від 19 березня 2019 року, яким було введено в дію Рішення РНБО про перегляд та введення нових обмежувальних заходів (санкцій) на трирічний термін до відповідного переліку суб‘єктів.

Особливістю нових санкційних списків України є те, що вони синхронізовані із новими санкціями проти Російської Федерації, запровадженими Канадою та США, і включають суб'єктів, до яких вказані країни застосували санкції в березні 2019 року.

Новий список містить 848 фізичні особи. При цьому із списку фізичних осіб, що знаходяться під санкціями, запровадженого в 2018 році (містить 1759 позицій), виключено трьох осіб та змінено (уточнено) інформацію про одну особу.

У новий санкційний список юридичних осіб включено 294 особи. Із списку юридичних осіб під санкціями, запровадженого в 2018 році (містить 786 позицій), 8 юридичних осіб виключено і уточнено інформацію щодо двох.

Слід зазначити, що цим рішення РНБО суттєво розширила практику скасування обмежувальних заходів до окремих осіб. Нагадаємо, що відповідно до частини 7 статті 5 Закону України "Про санкції" рішення про скасування санкцій приймається органом, що прийняв рішення про їхнє застосування у разі, якщо застосування санкцій привело до досягнення мети їхнього застосування. Відповідно, вбачається, що окремі суб‘єкти документально довели досягнення мети введення санкцій, внаслідок чого санкції були скасовані.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати