17 січня 2017, 15:50

Спрощено порядок коригування митних декларацій

Опубліковано в №1 (551)

Тарас Коваль
Тарас Коваль «KPMG Law Ukraine» старший менеджер Відділу податкового та юридичного консультування

П. 37 Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України (далі – Уряду) від 21.05.2012 р.№450 (зі змінами та доповненнями) (далі – Положення про митні декларації), встановлено можливість внесення змін/коригувань до митної декларації після завершення митного оформлення, тобто виконання всіх митних формальностей, передбачених ч. 5 ст. 255 Митного кодексу України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Реалізація такої можливості може бути здійснена двома способами: шляхом подання декларантом (чи уповноваженою ним особою) додаткової митної декларації; шляхом заповнення митним органом аркуша коригування. При чому реалізація другого способу здійснюється згідно з Порядком оформлення аркуша коригування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України(далі – Мінфіну) від 06.12.2012 р.№1145 (далі – Порядок оформлення аркуша коригування).

Новоприйняті Урядом зміни (11.01.2017 р.) щодо спрощення порядку коригування митних декларацій безпосередньо та виключно стосуються реалізації другого способу – шляху заповнення митним органом аркуша коригування, а саме в частині уточнення підстав-випадків для вчинення митним органом такої дії.

Так, відповідно до п. 3 Порядку оформлення аркуша коригування, аркуш коригування складається у випадках, визначених п. 37 Положення про митні декларації, у строк, що не перевищує10 робочих днів з дня надходження до митного органу інформації про доплату (повернення) сум митних платежів або реєстрації заяви декларанта (уповноваженої особи) у митному органі. При цьому абз. 7 п. 37 Положення про митні декларації, яким передбачався випадок-підстава «отримання митним органом інформації про перерахування декларантом до державного бюджету митних платежів у вигляді доплати або підтвердження Казначейством факту повернення з державного бюджету коштів після закінчення митного оформлення» для заповнення та оформлення митним органом аркуша коригування, новоприйнятими змінами замінено на два нові абз. 7, 8 «необхідності виправлення відомостей, пов’язаних з доплатою або поверненням митних платежів, у тому числі у зв’язкуз і скасуванням рішення митного органу; необхідності виправлення за письмовим зверненням декларанта або уповноваженої ним особи відомостей, пов’язаних з коригуванням ціни товару, що вивозиться за межі митної території України, для цілей податкового контролю за трансфертним ціноутворенням, якщо таке коригування не призведе до зменшення суми податків, що підлягає сплаті до бюджету».

Проте на сайті Мінфіну в розділі «Проекти регуляторних актів дляобговорення» поки що відсутня інформація про оприлюднення проекту нормативно-правового акту Мінфіну, покликаного привести у відповідність Порядооформлення аркуша коригування зі змінами до Положення про митні декларації.

Сподіваємося, що тимчасова відсутність змін у Порядку оформлення аркуша коригування (зокрема, у п. 3), з метою приведення у відповідність з новоприйнятими змінами до п. 37 Положення промитні декларації, не стане на заваді декларованим намірам Уряду спростити порядок коригування митних декларацій та вирішити проблеми, які передбачалось врегулювати прийнятим рішенням.

Нагадаємо, до Положення про митні декларації внесені зміни, які передбачають обов’язок для митниці вносити зміни до митних декларацій, якщо рішення митниці скасовані. Відповідне рішення про спрощення процедури коригування митних декларацій Уряд прийняв на засіданні 11.01.2017 р.«Наприклад, якщо судом скасо-вується рішення митниці про визначення митної вартості, то внесення змін до митної декларації тепер стане не правом, а обов’язком митниці, при чому без будь-яких додаткових заяв чи звернень бізнесу. Окрім того, бізнесу надається можливість коригувати митні декларації у зв’язку з дотриманням правил

трансфертного ціноутворення. Раніше у Положенні була відсутня норма щодо заповнення аркушу коригування у разі необхідності виправлення відомостей, пов’язаних з доплатою або поверненням митних платежів, у тому числі зі скасуванням рішення митного органу. Цеу складнювало бізнесу процедуру повернення помилково та/або надміру сплачених коштів. Водночас прийняте рішення про можливість коригування митних декларацій забезпечить чітке та об’єктивне відображення факту зміни ціни товарів, що вивозяться за межі України, а також значно спростить для бізнесу процедуру повернення з бюджету надміру сплачених митних платежів», – йдеться у повідомленні Мінфіну.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати