Популярні матеріали

08 березня 2017, 7:31

Секрети успіху жінки-партнера юридичної фірми

Анна Зоря
Анна Зоря «Arzinger, АО» партнер, керівник практики корпоративного права та М&A

Досить часто мені ставлять питання, чи важко бути жінкою-партнером в юридичній компанії, працювати у чоловічому середовищі, виборювати своє місце на юридичному ринку. Скажу відверто, я ніколи не замислювалася над цим питанням і ніколи не зустрічала перешкод на своєму шляху до партнерства. Робота в юридичній компанії – це моє покликання, це те, чого я насправді хотіла та до чого прагнула. Я ніколи не боялася відверто говорити про те, що я насправді хочу. Саме тому я роблю те, що люблю. Не бійтеся і Ви, оскільки це єдиний шанс прожити своє життя саме так, як Ви цього хочете!

На мою думку, юристи, які працюють в юридичних компаніях, незалежно від статі, повинні володіти однаковими характеристиками. Насамперед, це має бути професіонал з практичним досвідом, відмінними аналітичними, організаторськими та лідерськими рисами. Не менш важливим є вміння не просто слухати клієнтів, але й чути їх. Клієнт має Вам довіряти, а завоювати довіру – не така вже й легка справа. Харизма юриста відіграє надзвичайно важливу роль у становленні взаємовідносин з клієнтом. Адже саме завдяки цій особливості виникає «хімія», під дією якої встановлюється потрібний контакт та відносини, коли клієнт може повністю довіряти своєму юристу. Професія юриста може змінювати життя клієнта залежно від рівня його професіоналізму – в кращий або гірший бік.

Важливими рисами для партнера є відчуття ринку і вміння швидко реагувати на нові тренди, що допомагає залучати клієнтів та надавати їм ті послуги, яких вони потребують. Ринок професійних юридичних послуг є одним з найбільш висококонкурентних, тому потрібно завжди бути готовим до нових викликів. Найголовніше, що характеризує партнера, – відповідальність. Я завжди наголошую, що це неодмінна складова нашої професії.

Не можу залишити осторонь свою команду. Своїм успіхом я завдячую людям, які працюють разом зі мною. На роботі я проводжу 70% свого часу, тому для мене вкрай важливим є моє оточення. Скажу відверто, для мене щастя – знати, що в мене є справжня команда. Яким непередбачуваним не був би проект, я завжди впевнена, що разом ми все подужаємо. Це дозволяє мені з упевненістю та посмішкою крокувати у завтрашній день.

Секрет мого особистого успіху полягає у бажанні завжди рухатися вперед до нових цілей, до більших досягнень. Як банально це не звучало б, але я завжди ставлю перед собою високу планку та у своїй роботі намагаюся перевищувати очікування клієнта.

Запав мені у душу вислів Стівена Кінга, унікального та геніального письменника: «95% людей на землі – інертна маса. 1% складають святі, ще 1% – справжні дурні. Залишається 3% – це ті, хто можуть чогось досягти... і досягають». Лише Вам вирішувати, що Ви можете, а що – ні. Не бійтеся увійти в коло цих 3%!

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати