05 липня 2017, 14:04

Проект нового ГПК потребує доопрацювання

Опубліковано в №27-28 (577)

Маркіян Мальський
Маркіян Мальський «Arzinger» партнер, керівник Західноукраїнського відділення Arzinger, адвокат

20.06.2017 р. Верховна Рада ухвалила в першому читанні Проект Закону №6232 про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів (далі – Проект №6232).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Проект №6232, серед іншого, несе за собою значні зміни, спрямовані на розвиток міжнародного комерційного арбітражу в Україні. Так, з-поміж позитивних змін до Господарського процесуального кодексу варто відзначити наступні:

  • скасування обмежень щодо арбітрабельності комерційних спорів, пов'язаних з цінними паперами;
  • звуження обмежень на арбітрабельність спорів у сфері інтелектуальної власності та телекомунікацій – проект ГПК визнає всі комерційні спори у сфері ІР та телекомунікацій арбітрабельними;
  • проарбітражний підхід до інтерпретації неточностей у тексті арбітражної угоди (сумніви щодо її дійсності, чинності та виконуваності повинні тлумачитися судом на користь її дійсності, чинності та виконуваності).

Водночас проект ГПК містить положення, що заперечує арбітрабельність приватизаційних спорів. Таке положення суперечить ст. 27 нині чинного Закону України «Про приватизацію державного майна», яка чітко закріплює арбітрабельність цього виду спорів.

Окрім того, розробляючи законопроект, законодавець не прийняв пропозицію науковців та практикуючих юристів щодо підстав звільнення від доказування. Так, проект ГПК містить аналогічне чинному положення, згідно з яким обставини, встановлені арбітражним рішенням третейського суду, підлягають доказуванню в загальному порядку у процесі розгляду справи господарським судом.

Отже, проект нового ГПК робить певні кроки для розвитку арбітражу в Україні, однак він потребує певного доопрацювання.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати