10 червня 2016, 15:35

Національний банк України пом’якшив валютне регулювання

Любов Ігнатова
Любов Ігнатова адвокат АО Dmitrieva & Partners

07.06.2016 Правління Національного банку України затвердило чергову постанову № 342 "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відповідно до прийнятої постанови, відтепер обов’язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України підлягають не 75%, а 65% надходжень в іноземній валюті.

Окрім того, дозволено здійснювати операції з продажу готівкової іноземної валюти або банківських металів одній особі в один операційний (робочий) день у сумі, що не перевищує в еквіваленті 12 000 грн. у межах однієї банківської установи (раніше цей еквівалент складав 6 000 грн.)

Національний банк також послабив обмеження на обсяг видачі готівки з рахунків і тепер клієнти банків можуть знімати з рахунків готівку в іноземній валюті та банківських металах на суму до 100 000 грн. на добу, замість 50 000 грн. Окрім того, цілком знято обмеження на обсяг видачі готівки в національній валюті, яке раніше становило 500 000 грн. на добу.

Зазначені зміни набувають чинності 09 червня 2016 року і діють до 14 вересня 2016 року включно.

Цією ж постановою Національним банком було дозволено репатріацію дивідендів, нарахованих іноземним інвесторам за 2014-2015 рр. в разі одночасного дотримання таких умов:

* купівлю/перерахування іноземної валюти з метою повернення за кордон Дивідендів здійснює емітент корпоративних прав/акцій, за якими виплачуються Дивіденди, або депозитарна установа, що обслуговує рахунок у цінних паперах іноземного інвестора, або безпосередньо іноземний інвестор;

* протягом календарного місяця особа, яка зазначена вище, здійснює купівлю/перерахування іноземної валюти з метою повернення за кордон Дивідендів у межах загальної суми, що не може перевищувати більшого з двох наступних граничних значень – 1 000 000 доларів США або 10% від загального обсягу Дивідендів, що підлягають/підлягали поверненню за кордон такою особою. Якщо 10% від загального обсягу Дивідендів, що підлягають/підлягали поверненню за кордон такою особою, становить більше ніж 5 000 000 доларів США, то протягом календарного місяця така особа здійснює купівлю/перерахування іноземної валюти у межах загальної суми, що не може перевищувати 5 000 000 доларів США;

* зазначена особа здійснює купівлю/перерахування іноземної валюти з метою повернення за кордон Дивідендів через один уповноважений банк (за вибором такої особи). Зміну уповноваженого банку, що обслуговує ці операції, дозволяється проводити на підставі відповідного письмового звернення клієнта до уповноваженого банку, до якого переводиться на обслуговування клієнт (письмове звернення має містити дозвіл клієнта на отримання інформації про незавершені розрахунки з повернення Дивідендів від уповноваженого банку, через який здійснювалися такі розрахунки).

Ці зміни набувають чинності з 13 червня 2016 року.

Національний банк в доповнення до вище визначених пом‘якшень також спростив порядок проведення валютно-обмінних операцій (постанова Правління № 341 від 07.06.2016 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України").

Відтепер банки та фінансові установи, які здійснюють обмін валют, можуть змінювати курси купівлі та продажу іноземної валюти протягом операційного (робочого) дня, також дозволено встановлювати різні курси купівлі та продажу іноземної валюти у касі банку, фінансової установи, їх відокремлених підрозділах, пунктах обміну валюти, які

розташовані за різними адресами. При здійсненні готівкових операцій конвертації однієї іноземної валюти в іншу банкам дозволено використовувати власний комерційний курс, а не офіційний курс НБУ. Окрім того, розширено перелік іноземних валют, які банки та фінансові установи можуть конвертувати.

В доповнення до вище перелічених змін пом‘якшено документообіг при проведенні валютообмінних операцій. Відтепер касир має здійснювати копіювання сторінок паспорту (відповідного документа) та зберігати його у документах лише у випадках, коли сума купівлі іноземної валюти перевищує 150 000 грн.

Зміни, визначені в постанові № 341 набувають чинності 15 червня 2016 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати