18 січня 2018, 14:17

МОЗ впроваджує міжнародну класифікацію первинної меддопомоги

Опубліковано в №1 (603)

Зоряна Черненко
Зоряна Черненко експерт ЦППР, доцент НаУКМА, доктор правових наук

Запровадження Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги (ICPC-2-E) здійснюється на заміну МКХ-10 (міжнародна класифікація хвороб), що використовувалася в медичній статистиці, а також для аналізу стану захворюваності тощо.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Запровадження ICPC-2-E необхідне для впровадження електронної системи обліку та проведення економічного обчислення. Тобто основна мета – калькулювати за допомогою ICPC-2-E всю діяльність на первинній ланці та отримати можливість вести більш детальні фінансові розрахунки. Звичайно, покращення системи фінансування первинки є позитивним рішенням, однак це не ознака пацієнторієнтованості.

Також необхідно звернути увагу на те, що фінансування первинки повинно здійснюватися не за кожну проведену послугу, а пакетом (як абонентське обслуговування). Тому запровадження ICPC-2-E – це, передусім, інструментобрахунків для Мінфіну щодо надання відповідної суми, адже МОЗ з Мінфіном спільно готують проект пакета гарантованої медичної допомоги.

Водночас відмова від МКХ-10 замість запровадження її сучасної версії міжнародної класифікації хвороб створює перешкоди для міжнародної взаємодії в обліку та запобігання захворюванням та епідеміям.

Нагадаємо, МОЗ України затвердив наказ від 04.01.2018 р. №13 «Про деякі питання застосування Україномовного варіанту Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги (ICPC-2-E)». Про це повідомляє прес-служба відомства.

«Електронне ведення медичних записів та можливість кодувати причину кожного окремого звернення пацієнта до лікаря – це значний крок на шляху побудови пацієнтоорієнтованої системи охорони здоров’я", – зазначається у повідомленні.

Так, нова система дозволить концентруватися на потребах пацієнтів, а не підлаштовуватися під зручність обробки кодів для формування статистики. Впровадження ІСРС-2 з подальшим спрощенням облікових і статистичних форм є важливою складовою системної роботи МОЗу з оптимізації роботи лікарів первинної ланки, з метою побудови дійсно пацієнтоорієнтованої системи охорони здоров’я.

Зазначено, що наступними кроками МОЗ щодо впровадження ICPC-2 у 2018 р. передбачено запуск навчального онлайн-тренажера для лікарів, поширення навчальних матеріалів та їх інтеграція в медичну освіту на до- та післядипломному рівні, проведення регіональних тренінгів для практикуючих лікарів.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати