08 жовтня 2014, 17:42

Коментар експерта щодо деяких аспектів реалізації заставного майна в процедурі банкрутства

Опубліковано в №26-27 (420-421)

Ірина Сербін
Ірина Сербін «Ario Law Firm» партнер, голова комітету Асоціації правників України з конкурсного права, член ради НААКУ

Чи є частими в практиці продажі ЦМК за 1 грн? Такі торги трапляються, однак не носять масового характеру, оскільки для багатьох компаній, які займаються реалізацією активів у процедурах банкрутства, репутація має важливе значення, а продаж будь-якого цінного активу «за 1 грн», ще й без згоди забезпеченого кредитора, кидає на таку компанію тінь.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


На кожен товар завжди є свій покупець, і саме організатор аукціону повинен допомагати ліквідатору знайти такого покупця, який міг би запропонувати найвищу ціну за майно боржника. Саме цей принцип лежить в роботі ТБ «ЕТУ». В практиці ТБ «Електронних торгів України» також траплялись торги, які проводились з пониженням початкової вартості, однак межа такого пониження завжди погоджувалась з банками.

У нас був випадок, коли ліквідатор мав намір провести через нас такі торги, однак коли ми встановили, що банк не надав згоди на таку реалізацію, ми відмовились від їх проведення, оскільки вважаємо, що й організатори аукціонів повинні якісно та добросовісно ставитись до формування принципів реалізації майна боржників і тим самим формувати практику «добросовісної реалізації».

Для більш відкритої і якісної реалізації наша компанія використовує ще одну новелу Закону – проводить аукціони з реалізації майна боржників у електронній формі, що дає можливість взяти участь у них більшій кількості людей і тим самим дозволяє збільшити вартість майна.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати