Популярні матеріали

10 квітня 2017, 13:15

До 2018 року планують оновити Митний тариф України

Тарас Коваль
Тарас Коваль «КПМГ в Україні» старший менеджер Відділу податкового та юридичного консультування

Мінекономрозвитку разом з ДФС розробили проект Закону України «Про Митний тариф України» («Законопроект») з метою приведення законодавчої бази України у відповідність до системи загальновизнаних норм міжнародного права, зокрема шляхом створення Митного тарифу України, в основу якого покладено нову версію Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності («УКТЗЕД»), побудовану на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів («ГС»), у редакції 2017 року («ГС-2017»), яка для більшості країн – членів Всесвітньої Митної Організації («ВМО»), зокрема країн ЄС і СНД, набула чинності з 01.01.2017.

Підставами для появи Законопроекту стали: перехідні проблеми початку 2017 року в українських імпортерів, які почали застосовувати ГС-2017, не чекаючи нової редакції УКТЗЕД, та в українських експортерів, які застосовують існуючу редакцію УКТЗЕД, а їх іноземні контрагенти – ГС-2017; звернення громадянського суспільства, в особі бізнес асоціацій і торгівельних палат.

Перехідні проблеми вдалося розв’язати, зокрема, завдяки постанові КМУ від 21.05.2012 № 428 «Про затвердження Порядку ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», прийнятій відповідно до ст. 68 Митного кодексу України.

З метою недопущення в майбутньому несвоєчасного реагування Україною на зміни в ГС, а також дозволити гнучкість, яку надає своїм членам ВМО при застосуванні змін до ГС, варто розглянути можливість у рамках Законопроекту внесення зміни до ч. 1 ст. 67 Митного кодексу України, якою передбачити розмежування УКТЗЕД і Митного тарифу України на окремі нормативно-правові акти.

Інформація Пояснювальної записки до Законопроекту містить три наступні описки: (1) загальна кількість змін у ГС-2017 – 233, у пояснювальній записці зазначено 223; (2) кількість змін стосовно машинобудівної галузі у ГС-2017 – 25, у пояснювальній записці – 35; (3) кількість змін стосовно транспортної галузі у ГС-2017 – 18, у пояснювальній записці – 8.     

Пояснювальна записка до Законопроекту говорить про те, що новою редакцією Митного тарифу України не передбачається зміна ставок увізного мита на товари, а лише зміна класифікації окремих товарів відповідно до ГС-2017.  Проте, слід зазначити, що Порядок денний Шостої сесії Верховної Ради України VIII скликання (лютий-липень п.р.) вже включає п’ять законопроектів (№№ 1285, 1335-1, 2533а, 2827, 3568), які прямо чи побічно передбачають зміну ставок увізного мита на окремі товарні позиції УКТЗЕД.  То ж можна чекати, що Верховна Рада України розгляне Законопроект разом з цими законопроектами.

Нагадаємо, 03 квітня п.р. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розмістило на своєму порталі у підрозділі «Обговорення проектів документів» інформацію про проект Закону України «Про Митний тариф України».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати