28 січня 2020, 15:15

Центральна юстиція – перезавантаження

Кирило Міненко
Кирило Міненко керівник Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ)

Сьогодні минає рівно місяць, відколи працює нова реформована система Мін’юсту: з 27 територіальних управлінь юстиції утворилось 8 міжрегіональних підрозділів Міністерства юстиції України. Зокрема, Центральне міжрегіональне управління з центром у місті Києві обєднало Київську та Черкаську області.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Кожен громадянин у своєму житті неодноразово стикається з роботою органів юстиції, а саме: державна реєстрація народження дитини, реєстрація шлюбу, заснування громадської організації чи друкованого засобу масової інформації, оформлення спадщини чи виконання рішень судів тощо. Тому вкрай важливо роботу всіх підрозділів оптимізувати наскільки, щоб послуги громадяни отримували швидко, зручно та без задушливих черг.

Перед собою поставили чіткі цілі – подолання рейдерства, максимальне спрощення доступу громадян до всіх послуг та полегшення роботи самих державних службовців завдяки електронному документообігу.

Подолання рейдерства було і залишається важливою ціллю Мін’юсту та міжрегіональних управлінь, яку можна реалізувати за досить короткий строк. Зокрема, значну частину роботи по боротьбі з рейдерством вже зроблено: наприкінці 2019 року Міністерство юстиції відкрило Офіс протидії рейдерству, який сьогодні інтенсивно працює. До його компетенції входять: розгляд матеріалів скарг і підготовка висновків щодо них, узагальнення проблематики у сфері державної реєстрації, формування пропозиції змін до законодавства, а також удосконалення програмного забезпечення державних реєстрів. В Офісі вже створена дієва телефонна «гаряча лінія» та система оперативного зворотного зв’язку електронними засобами (месенджери, електронна пошта тощо). На дзвінки та повідомлення відповідають фахові юристи, які можуть надати професійну консультацію щодо захисту прав у сфері реєстрації.

Також на сьогодні оновлено склад Антирейдерської комісії, скорочено строк допуску до розгляду скарги по суті до 5 днів, а також запроваджено подачу скарг в електронному вигляді. Зауважу, що в Києві (вул. Є. Сверстюка, 15) працює Колегія з розгляду скарг у сфері державної реєстрації Центрального міжрегіонального управління Мін'юсту, куди Ви можете подати скаргу на дії чи бездіяльність державного реєстратора. Задля зручності скаржника Колегія запустила Viber-оповіщення, тому можете надсилати Ваші запитання на номер: 066 69 34 543 та отримати швидку відповідь про стан розгляду Вашої скарги.

Ще кілька років тому про те, щоб мама виписалась із пологового будинку вже зі свідоцтвом про народження та іншими вважливими документами, годі було й мріяти. Проте зараз це стає реальністю. В кожному пологовому будинку за спрощеною процедурою можна отримати свідоцтво про народження дитини та в онлайн-режимі отримати соціальну допомогу при її народженні.

Зараз Уряд пропонує об’єднати процедуру отримання всіх послуг, пов’язаних із народженням дитини, в одному сервісі – «Електронне малятко».

Проєкт під назвою «Є-малятко» передбачає повний комплекс послуг за однією заявкою:

- державна реєстрація народженої дитини;

- реєстрація місця проживання дитини;

- призначення допомоги при народженні дитини;

- реєстрація народженої дитини в електронній системі охорони здоров’я;

- видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї (за певних умов);

- реєстрація в демографічному реєстрі;

- визначення походження народження дитини (якщо батьки не перебувають у зареєстрованому шлюбі), та ін.

Таку уніфіковану заявку можна буде подати як в органі державної реєстрації актів цивільного стану, так і в закладах охорони здоров’я, а також через ЦНАПи. Батьки зможуть подати заявку в електронному вигляді. Система працюватиме досить просто: батьки через електронний кабінет у себе вдома ідентифікують свою особу електронним ключем і подають одну заявку, в якій вказано ім’я дитини і ті послуги, які вони хочуть отримати. Заявку опрацьовують відповідні державні органи, в тому числі і відділи державної реєстрації актів цивільного стану, а батьки отримають послугу без необхідності відвідувати різні державні установи, витрачаючи час на черги.

Медіація. У світовій та європейській практиці медіація є одним із найпопулярніших альтернативних способів урегулювання спорів та конфліктів. Така практика дозволяє використовувати досудові та позасудові способи для вирішення конфліктів, при цьому зберігаючи можливість звернення до суду. Водночас законодавством України процедура медіації досі неврегульована, незважаючи на те що практика вирішення конфліктів та спорів шляхом медіації поступово збільшується.

Враховуючи це, а також необхідність ратифікації та імплементації Сінгапурської конвенція про медіацію, Мін’юст розробив проєкт Закону «Про медіацію», який впроваджує в Україні цей інститут. Уряд схвалив відповідний законопроєкт.

Ухвалення законопроєкту дозволить:

- зменшити навантаження на суди;

- скоротити строки розгляду справ;

- зменшити витрати сторін на розгляд справи;

- підвищити кількість добровільно виконуваних судових рішень.

Також на рівні Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) ми дбаємо і про корпоративну етику, внутрішню медіацію та роботу над якістю спілкування зі споживачами наших послуг. Для зворотного зв’язку з громадянами нами запущено мережу «гарячих ліній», контакти яких зазначені в кожній державній установі Центрального управління Мінюсту.

Попри чіткі цілі та плати, які вже сформульовані, у нас є перші досягнення.

Відтак, державні виконавці Центрального управління Мін’юсту стягнули більше 7,3 мільйони гривень аліментів.

Що стосується окремих кейсів, то їх чимало, кожне виконавче провадження індивідуальне та не може мати конвеєрного підходу. Отже, Сквирським районним відділом державної виконавчої служби Центрального МРУ, що у Київській області, за рахунок реалізації майна боржника стягнуто заборгованість зі сплати аліментів на утримання неповнолітніх дітей у розмірі 96 672, 65 гривень. Наприклад, Дарницьким районним відділом ДВС було стягнуто 833 616 гривень аліментів одним платежем завдяки дієвим методам впливу на боржника (тимчасова заборона виїзду за кордон, обмеження у керуванні транспортним засобом, користування зброєю тощо).

Повернення заборгованої заробітної плати

27 січня 2020 року Вишгородським районним відділом державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) стягнуто кошти з ДП «Укрінтеравтосервіс» на погашення заборгованості по заробітній платі на користь одного працівника на суму 407 656 гривень. Також державними виконавцями Київської області для двох працівників ТОВ «Мостобудівний загін 112» було повернуто 235 879 гривень заборгованої заробітної плати.

Для того щоб дізнатись про стан виконання провадження, заплатити борг, подати заяву про відкриття виконавчого провадження чи вчинити інші дії, можна звертатись не тільки до відповідного районного відділу ДВС, але й до Центру виконання рішень. Він працює за принципом екстериторіальності, без привязки до місця проживання чи відкриття провадження. Адреса: м. Київ вул. К. Заслонова, 16.

Юстиція супроводжує Вас у найприємніші моменти життя. Всього за місяць тільки у столиці було зареєстровано 2,5 тисяч народжень, просто у пологовому видали майже 1200 свідоцтв про народження малюків. Також у Києві з’явилось майже 1200 нових сімей, з них зареєстрували «Шлюб за добу» близько 300 пар.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати