18 січня 2018, 10:56

Актуальні новели реформ у сфері модерного права для широкого кола читачів

Опубліковано в №1 (603)

Гєна Шаптефраць
Гєна Шаптефраць юрист-інтерн Legal Incredibles, помічник Еміля Петренко

Про окремі юридично-правові аспекти концептуальних відмінностей між узуфруктом та неузгодженими податковими зобов’язаннями у розрізі Закону XII-12689-р від 12.03.2005 р. в редакції Закону VII-3007 від 28.06.2009 р. «Про систематичні проблеми аграрної та земельної реформ».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Процес інтеграційно-систематичного аналізу відмінностей між узуфруктом та неузгодженими податковими зобов’язаннями має розпочинатися з етапу палеонтологічного дослідження науково-систематичної бази нормативних актів. Цей етап організаційної інсталяції передбачає обов’язкову наявність відповідальних осіб, завданням яких є вирішення пріоритетних питань цілей з’ясування цих різниць. Зокрема, це організація та вчинення визначених законом юридичних дій, формування переліку початкових заходів із визначенням необхідних для них ресурсів, формування графіка їх реалізації, підготовка поточної та проектної документації, вирішення низки інших суміжних питань, які стосуються організаційного забезпечення відповідного дослідження. На мою думку, лише після цього можна забезпечити спочатку так зване тестове (початкове), а потім промислове впровадження функціоналу аграрного ринку, що надасть змогу належно виписати та в майбутньому реалізувати «сценарій» функціонування узуфрукту в процесуальному та позапроцесуальному вимірах аграрного та земельного ринків.

Законом диференційовано організаційну природу узуфрукту та податкових зобов’язань з визначенням, що перший організаційно складається з апарату майнових і позамайнових надходжень від майна, їх використання та невикористання у господарській діяльності. Серед різноманіття позицій щодо моделі узуфрукту особисто мені імпонує думка, яка дозволить взагалі не сплачувати податкові зобов’язання та зосереджувати максимальну увагу виключно на отриманні прибутку, результатом чого має стати формування міцного фундаменту для особистого збагачення.

Поряд із безпосереднім здійсненням отримання доходів узуфруктарій може реалізувати й інші повноваження, визначені законом, у тому числі щодо обговорення питань внутрішньої діяльності, а також прийняття як індивідуальних, так і колективних рішень, що підлягають виконанню. У свою чергу, важливо, щоб керівний апарат узуфруктарія, його керівні, міжкерівні, позакерівні та інші органи, відповідальні за організаційне забезпечення його діяльності, у системі розподілу функцій і повноважень повинні займатися своєю справою та концентрувати професійну увагу на здійсненні своїх повноважень у встановлених Конституцією України межах і відповідно до законів України.

Водночас формування нових поглядів на сплату податкових зобов’язань вимагає інтеграції інтелектуальних ресурсів юридичної спільноти та державних службовців, які мають скеровувати в єдиному напрямку ефективні й продуктивні рішення, необхідні для розвитку концепції узуфрукту, зокрема шляхом утворення координаційного органу, який видаватиме відповідні дозволи, ліцензії та довідки тим суб’єктам господарювання, які відповідають вимогам Закону «Про систематичне виконання законів та функцій органів державної влади та суб’єктів господарювання», зареєстрованим за номером XIIIVL-665748 у редакції від 12.01.1999 р.

Таку надважливу тему варто закінчити пророцькими словами великого Едварда Гамільтона Молодшого esq., могутнього реформатора права останньої чверті XVII століття, що ліси оновлюються підсадженням молодняка, а не виловом астраханського осетра.

Автори ідеї Гостомисл Лютий-Провіденс та Зіна Цьох-Феміда (з повагою до колег, які надихають на творчість оригінальними юридичними текстами).

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати